פלטות שקופות – Invisalign

פלטות שקופות למבוגרים - Invisalign

אינויזליין היא שיטת יישור שיניים אשר עושה שימוש בהדמית תלת מימד לצורך עיצוב פלטות שקופות. הפלטות מותאמות לשיניים ומפעילות עליהן כח בכיוונים שונים, ומכוונות אותן למיקום הנכון.

אם “ברזלים” על השיניים מפחידים אותך, יישור שיניים בשיטת אינויזליין יכול הוא הפתרון בשבילך.

ביישור שיניים שקוף, מורכבות על השיניים פלטות שקופות, Aligners, למשך כשבועיים כל אחת. משך התהליך הכולל ומספר הפלטות הנדרשות להשלמתו תלוי במצב הלסת נע בין 10 ל 30 פלטות בממוצע. לפני הטיפול מבוצעת סימולציה תלת-ממדית המאפשרת למטופל לדעת איך הוא אמור להראות במהלך הטיפול ולאחר ששיניו ייתישרו.

פלטות שקופות אלו הינן נוחות ביותר בהשוואה לפתרונות אחרים, וכמעט ואינן נראות, ולכן אין פלא שהטיפול הפך למבוקש ביותר בקרב מבוגרים המעוניינים ליישר שיניים. נוסף לכך, ניתן להסיר את הפלטות השקופות בקלות, ולכן אין הן מפריעות בזמן האכילה. הפלטות לא משפיעות על הדיבור. יתרון משמעותי נוסף שלהן, הוא שהן לא מונעות צחצוח שיניים יעיל ושמירה על היגיינת הפה משום שהן ניתנות להסרה. בכדי שהטיפול יהיה יעיל ביותר, יש להקפיד להשתמש בפלטות למשך כ20-22 שעות ביממה.

יצירת המיישרים Aligners:

לאחר בדיקה כללית, האורתודונט מבצע מדידות לשיני המטופל ושולח לחברה האמריקנית שמייצרת את המיישרים השקופים בשילוב צילומי רנטגן וצילומים קליניים. המידות נסרקות באמצעות CT על מנת ליצור מודל תלת-מימדי ממוחשב. טכנאי החברה מבודדים את השיניים ומזיזים אותם בהתאם לתכנית הטיפול שייצר האורתודנט. לאחר מכן התוכנה מחלקת את תזוזת השיניים לשלבים שיביאו לתוצאה המושלמת.

האורתודונט בודק את הסימולציה הממוחשבת ובהתאם מאשר או משנה את הטיפול. לאחר האישור, פלטת Invisalign מיוצרת עבור כל שלב ולאחר מכן נשלחות לרופא המטפל.
לאחר השלמת הטיפול, מותאמת פלטה נוספת שייעודה לשמר את המצב הסופי. על מנת לסייע לשמור על תוצאות הטיפול לאורך זמן יש להקפיד להרכיב את הקיבוע הנשלף בהתאם להוראות.

תהליך הטיפול בפלטה שקופה Invisalign

הטיפול מצריך מעקב תקופתי, אחת לחודש לערך, הבודק את מצב השיניים והתקדמות הליך יישורן. כל שבועיים מוחלפת פלטה לסדרה הבאה, כדי להמשיך ליישר את השיניים בקצב הנקבע. יש להתמיד להרכיב את הפלטות לאורך מרבית שעות היום, כ 22 שעות ביממה, ולהסירן לזמן מועט, לצרכי אכילה או צחצוח בלבד.

חשוב להימנע משתיית משקאות חמים עם הפלטה מאחר ומשקה חם עלול לעוותה. בנוסף, יש לצחצח את השיניים ואת הפלטה לאחר כל ארוחה על מנת לשמור על היגיינה מרבית.

יישור שיניים שקוף - הרכבת פלטה שקופה לשיניים

יתרונות הטיפול בפלטות שקופות איויזליין:

  • אסתטיות – יישור שיניים שקוף, ללא סמכים וחוטים. הפלטות שקופות ואינן בולטות בדומה לסמכים המודבקים בחלקן החיצוני של השיניים והחוטים השזורים בהן.
  • קל יותר לשמור על היגיינת ובריאות הפה בזמן הטיפול. פלטות Invisalign נשלפות לעומת סמכי מתכת קבועים, כך מתאפשר ניקיון קל יותר של השיניים והפה.
  • פחות סיכוי להיווצרות כתמים על גבי השיניים מאחר ואין סמכים מודבקים על השן. הכתמים לרוב נוצרים עקב פלאק חיידקי המצטבר סביב הסמכים. אם הפלאק לא מוסר הוא עלול לגרום להווצרות עששת בשן.

חסרונות הטיפול בפלטת אינויזליין :

  • הצלחת הטיפול תלויה בשיתוף פעולה של המטופל לאורך זמן הטיפול. אם המטופל אינו מרכיב את הפלטות באופן רציף מטרת הטיפול לא תושג והשיניים לא יתיישרו.
  • במידה והמטופל לא מרכיב את הפלטות במשך הזמן שהוגדר לו, הקשתית הבאה בסדרה לא תתאים ויהיה צורך בהזמנה של פלטות חדשות שייקרו את המשך הטיפול.
  • עלות הטיפול גבוהה מאשר טיפול בסמכים רגילים.
  • הפלטות נשלפות ולכן הסיכוי לאבד אותן או לעוות אותן עולה.

 תמונה אחרי יישור שינייים שקוף בעזרת אינוויזליין פלטה שקופה לשיניים

כיצד נדע שהטיפול מתקדם?

כל פלטה אמורה לבצע תנועה מסוימת, ואם התנועה אכן בוצעה – הפלטה הבאה תתאים לשיניים כמעט במדויק. במידה והפלטה אינה מתאימה או אינה “מתיישבת” על גבי כל השיניים – הרי שהתנועה של השיניים אינה מתבצעת על פי התכנית.

סיום הטיפול

יש לזכור כי תכנון הטיפול נעשה על גבי מחשב ולעיתים ישנו פער בין תנועת השיניים כפי שתוכנן לבין תזוזתן בפועל. במקרים בהם התוצאה הסופית אינה מספקת, הרופא יזמין פלטות נוספות שנועדו לסיים את המקרה בסטנדרטים הגבוהים ביותר כפי שתוכנן.

הסתגלות ראשונית

הפלטה הראשונה עשויה לגרום ללחץ, חוסר נוחות, הצטברות רוק וקשיים בדיבור למשך מספר ימים. כל התופעות הנ”ל ייעלמו בהדרגה עם ההסתגלות לפלטות. רק כאשר מגיעים להרכבה מלאה, מתחיל למעשה הטיפול. מאותו רגע, כל שבועיים, ניתן להחליף את הפלטה לפלטה הבאה וכן הלאה. יש לקבוע תור לביקורת לפי הזמן שייקבע על ידי צוות המרפאה.

ולסיום יתרון גדול ויחודי נוסף הוא הטכנולוגיה:

באינויזליין קיימת הטכנולוגיה החדשנית לראות את התוצאות הוירטואליות הסופיות של הטיפול,
עוד לפני תחילת הטיפול בפועל, כך שניתן לדעת כיצד יראו השיניים לבסוף כשיושלם הטיפול, לשביעות רצונו של המטופל.

פלטות Invisalign שעשויות מחומר תרמופלסטי אשר פותח במיוחד על ידי חברת invisalign בשביל תוכנית הטיפול של יישור השיניים השקוף. הן מזכירות במראה פלטות להלבנת שיניים.

לא. תודות לאפשרות להסיר את הפלטות השקופות, ניתן לאכול ולשתות מה שרוצים במהלך הטיפול. לכן, שלא כמו הטיפולים המסורתיים שעושים שימוש בחוטי ובריבועי מתכת, אין צורך להגביל את הצריכה של המאכלים או החטיפים האהובים עליכם, אלא אם האורתודונט הורה על כך. יתר על כן, חשוב לצחצח שיניים אחרי כל ארוחה ולפני הרכבת הפלטה מחדש כדי לשמור על ריח פה רענן והגיינת פה טובה.

לא, גומי ללעיסה יידבק לפלטות . מומלץ להסיר את הפלטות לאכילת ארוחות וחטיפים.

ישנם מטופלים החווים אי נוחות זמנית למשך ימים ספורים בתחילתו של כל שלב חדש בטיפול. תהליך זה טבעי ונורמלי ובדרך כלל מתואר כתחושת לחץ. זהו גם סימן שפלטת ה-Invisalign אכן מבצעת את פעולתה, מכיוון שהשיטה מזיזה את השיניים עד שהן מגיעות לעמדתן הסופית. אי-הנוחות הזו נעלמת בדרך כלל בתוך ימים ספורים.

הרופאה שלנו תקבע לכם פגישות סדירות – בדרך כלל פעם בארבעה עד שישה שבועות. המטרה של הפגישות היא להבטיח שהטיפול מתקדם בהתאם לתכנית. משך הטיפול תלוי בחומרת המקרה, טיפול ממוצע אורך כ-12 חודשים.

לקביעת תור במרפאה אנא השאירו פרטים