יישור שיניים לילדים

טיפולים אורתודונטים לילדים

מרפאת גזית-רפפורט לאורתודנטיה בתל-אביב (רמת החייל) מציעה טיפול אורתודונטי לילדים על ידי פרופ’ אתי גזית וד”ר טלי גזית-רפפורט, מומחיות ליישור שיניים בעלות ניסיון במגוון עצום של טכניקות טיפול חדשניות ברמה מקצועית גבוהה.

באמצעות יישור שיניים ניתן לתקן 

  • שיניים צפופות ועקומות
  • הפרעות סגר
  • פערים בין הלסתות

מהו הגיל המומלץ להתחיל ביישור שיניים לילדים?

ביקורת ראשונה אצל אורתודונט מומלצת כבר בגיל 6 !

הגיל הרצוי להתחלה של טיפול אורתודנטי הוא לקראת גמר בקיעת השיניים הקבועות. גיל זה משתנה בין ילדים, ונקבע על פי  צילומי נשך. גיל זה בדרך כלל הוא בין 11-14 שנים. יש מקרים שהטיפול מתחיל בגיל מוקדם יותר, לפני התחלפות כל שיני החלב, כדי לפתור בעיות אשר עשויות להחמיר תוך כדי הגדילה במידה ולא נפתרות מיידית.

 

מהלך הטיפול האורתודונטי

בביקורת הראשונה מאתרים בעיות סיגריות איתן יש להתמודד בהקדם, כלומר מיד כאשר הן מתגלות. במקרים אלה לא כדאי להמתין להתחלפות כל השיניים.

בעיות סיגריות נובעות משני מצבים:

  1. עמדת שיניים לא נכונה המכריחה את הילד לסגור בצורה עקומה
  2. עמדת לסת לא נכונה הגורמת לעיוות בפנים.

gazit1

מנשך הפוך (השיניים העליונות בעמדה פנימית לעומת התחתונות) בכל הצד השמאלי של הפה.
במקרה הזה מנח השיניים מכריח את הילד לסגור עקום וגורם לעוות בפנים. שמוש בפלטה מיוחדת למשך מספר חודשים מועט מאפשר להזיז את השיניים העליונות החוצה, לשנות את צורת הסגירה ולאפשר המשך גדילה תקין.

gazit2

מנשך הפוך באזור השיניים הקדמיות וחוסר מקום לשן קדמית.
במקרה הזה יש מספר אפשרויות טיפוליות אשר תמשכנה מספר חודשים. המטרה תהיה לתקן את הסגירה על ידי הזזת השיניים העליונות קדימה ופתיחת מקום לשן שאין לה מקום, זאת על מנת לאפשר המשך בקיעה תקין של שאר השיניים

gazit3

מנשך פתוח באזור קדמי, ומנשך הפוך בצד שמאל של הפה.
במקרה הזה נרחיב את הלסת העליונה בעזרת מכשיר הרחבה ואחכ נעודד סגירה של המנשך הפתוח.

לאחר סיום השלב הטיפולי הזה נמשיך לעקוב אחרי הילדים ולבדוק האם המשך הגדילה מתרחשת באופן תקין ושיני החלב מתחלפות באופן סדיר.

בסיום השלב הזה נעריך האם יש צורך בטיפול אורתודונטי נוסף.