יישור שיניים לנוער

אורטודונטיה לצעירים

יישור שיניים בגיל ההתבגרות

“גיל ההתבגרות” הוא מונח המתאר תקופה של שינויים מהותיים אצל המתבגר או המתבגרת במישור הגופני והנפשי.

חיוך אסתטי ושיניים צחות וישרות תורמים רבות למראה החיצוני ובכך לדימוי העצמי של המתבגרים ומכאן סלולה הדרך להצלחה אישית וחברתית בחיים.

מעבר לפן האסטטי והחשיבות הרגשית, יישור שיניים לנוער חשוב מסיבות בריאותיות. צפיפות שיניים או סגר לקוי, עלולים גם לגרום לדלקות חניכיים, למנח לא תקין של שיניים ושחיקתן, בעיות בפרקי הלסת ועוד.

 יש מי שלא רוצה שיניים ישרות ויפות?

  • חיוך יפה משפר את הדימוי העצמי
  • חיוך יפה מעלה את הביטחון העצמי
  • חיוך יפה מסייע להצלחה בכל המישורים

 

מהו הגיל המומלץ ליישור שיניים אצל נוער?

ניתן  להתחיל טיפול אורתודונטי מלא בשלב שהתחלפו כל שיני החלב כלומר בין גיל 11-15. טיפול מלא הוא טיפול הנועד לשיפור האסתטיקה, לשיפור התפקוד והבריאות של מערכת הלעיסה, והוא מתמודד עם כל הבעיות האסתטיות והסגריות של המטופל החל מממצבים של שיניים צפופות, עקומות או מרווחות בלסת וכלה בפערים ניכרים בין שתי הלסתות.

 

מהו מהלך הטיפול ?

הטיפול האורתודונטי נעזר בסוגים שונים של מכשירים ניידים וקבועים או שילוב שלהם על מנת להשיג מטרות שהוגדרו בתוכנית הטיפול. המכשור שאנו משתמשים בו מפעיל כוחות אורתודונטיים – כוחות שנועדו להזיז שיניים בתוך עצם הלסת, וכוחות אורתופדיים- כוחות חזקים המופעלים על השיניים והלסתות וגורמים לעיכוב או זירוז גדילה של הלסתות. כוחות אלה פועלים רק כאשר המתרפא נמצא בתקופת הצמיחה. כאשר מגיע מטופל למרפאה ניתן לאבחן את הבעיה האורתודונטית שלו על ידי בדיקה קלינית, מידות לימוד וצילומים שונים.

שיטות ליישור שיניים

ניתן ליישר את השיניים בעזרת סמכים חיצוניים או סמכים חיצוניים שקופים:

 

משך הטיפול?

לאחר איסוף הנתונים הנ”ל נקבעת תכנית טיפול כוללת אשר מטרתה להשיג יעדים מוגדרים.

תוכנית הטיפול מוסברת למטופל על כל היבטיה. לעיתים ישנן מספר אפשרויות טיפוליות, ובמקרה זה תיבחר התוכנית המועדפת על המטופל המשיגה את כל המטרות.

במהלך הטיפול נעקוב ונתעד את ההתקדמות וננסה להשיג את היעדים בזמן הקצר ביותר האפשרי.

לאחר סיום הטיפול נקבע את השיניים במקומן החדש והאופטימלי, ונעקוב מדי מספר חודשים אחרי הגדילה, יציבות השיניים, ושמירת התוצאה הטיפולית.

לקביעת תור במרפאה אנא השאירו פרטים